Zimowe szaleństwo

Jak biegać podczas zimy

Okazuje się, że nie śnieg, ale lodowisko mogą nam przynieść zimą największe emocje. Jak to? Otóż wystarczy pograć trochę w hokeja. Niektórzy oczywiście boję się tej gry, bo uważają, że jest bardzo niebezpieczna.

Ale przecież zachowując odpowiednie zasady bezpieczeństwa nie powinniśmy się niczego obawiać. Przede wszystkim trzeba dobrze jeździć na łyżwach, żeby nie dać się nikomu wyprzedzić na lodowisku. Trzeba tez być zwinnym, żeby móc odpowiednio szybko przejąć inicjatywę i celować krążkiem do bramki.

Trzeba także mieć ochraniacze, nie tylko na kolana i głowę, ale także na zęby. No i trzeba się zorientować czy boisko, na którym gramy ma odpowiednią nawierzchnię. Nie może to być bowiem zbyt cienki lód, ani zbyt wyeksploatowany.

Okazuje się bowiem, że na takim nie można pojeździć zbyt wiele, a co dopiero rozegrać prawdziwy mecz. Trzeba oczywiście mieć także odpowiednią drużynę, a nawet dwie, żeby rozgrywki miały sens. Z pewnością będziemy się wówczas dobrze bawić i przezywać wyjątkowe emocje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *